Ağaçlar HakkındaGenel

Okula Giderken Çalılardan Ayaklarım Habitat Olmuştu

İpeksi kızılcık, tam ve kısmi güneşte suyun kenarında en iyi şekilde büyür ve üç ila sekiz fit yükseklikte olabilir. Kuşlar ve küçük memeliler buna çekilir. İlkbaharda çiçek açar ve yaz başında, yaz sonunda mavi çiçekli çekici beyaz çiçekler vardır. Kış kırmızımsı saplar üretir. Kesimlerden köklenme yeteneğine sahiptir ve genellikle kıyı ve dere bankası restorasyon projelerinde kullanılır.

Yerli ağaçlardan ve çalılardan bir diğeri Kokulu Sumak. Dikim ve tam güneş için kuru, yayla alanı gerektirir. Sekiz ila yirmi feet yüksekliğinde büyür. Çalılık oluşturan bir çalıdır ve yol kesimlerinde ve zayıf kuru topraklara sahip diğer eğimli alanlarda erozyonu kontrol etmek için iyi bir bitkidir. İlkbaharda çiçek açar ve kışın bitki üzerinde kalan sarı çiçekler ve kırmızı meyveler vardır. Sonbaharda, güzel kırmızı yapraklar üretir.

Yerli ağaçların ve çalıların üçte biri PawPaw’dır. Kısmi ve tam güneşte suyun kenarında nemli bir yayla alanında yetişir. Sağdan yirmi ayağa kadar yükseklikte büyüyebilir. İlkbaharda çiçek açar ve rakunlar ve diğer küçük memeliler tarafından yenen, Amerika’ya özgü herhangi bir bitkinin en büyük yenilebilir meyvesini üretir. Bu nedenle, yerli Amerikan kabileleri tarafından yemek için yetiştirildi. Sonbaharda çiçek sarı renk alır.

Yerli ağaç ve çalılardan biri olan ağaç Amerikan Kayın’dır

Kısmi ve tam güneşte sığ bir kök sistemi ile nemli yayla alanlarında yetişir. İlkbaharda çiçek açar ve yüksekliği 50 metreden fazla olabilir. Sonbaharda altın bronz bir renge sahiptir ve küçük memeliler ve kuşlar için iyi bir yuva yapar. Hindiler ve diğer yaban hayatı tarafından yenen yenilebilir fındık üretir. Son olarak, yerli ağaçlardan ve çalılardan biri olan ağaç Şeker Akça ağaçdır.

Tam güneşte, kısmi güneşte ve tam gölgede yayla alanlarını kurutmak için nemli olarak büyüyebilir. Maksimum yüksekliği 50 feet üzerine ulaşır. Sert veya kaya akçaağaç olarak da adlandırılır ve özü, akçaağaç şurubunun temel kaynağıdır. Sonbahar renkleri parlak sarı ve turuncu.

SHADBUSH VEYA SERVICEBERRY

Herdem yeşil arka plan ile ormanlık veya çalı sınır kenarında iyi karışır. Yaz başında önemli meyve üreticisi. Yaban mersini, kardinal ve tanager tarafından yenen meyve. Yeşillik tarayıcılar tarafından kullanılır.

KIRMIZI BOĞAZ

Dik çok sistemli çalı, biraz açık ve yuvarlak. Birçok toprak tipine uyarlanabilir. Tam güneşten yarı gölgeye. Sınır ve kitle dikimlerinde kullanılır. Orman tavuğu, bülbül ve diğer ötücü kuşlar tarafından yenen meyveler.

TATLI BİBERÇ

Oval, yuvarlak tepeli, dik, yoğun yapraklı çalı. Nemli, organik topraklara nakli. Tam güneş veya gölge. Yaz çiçek, çalı sınır için mükemmel. Islak alanlar ve ağır gölge için iyi bir bitki. Sınırlı yaban hayatı değeri.

KIRMIZI OSIER DOGWOOD

Gevşek, geniş yayılı, yuvarlak çok sistemli çalı. Serbestçe yayılır. Çok çeşitli toprak koşullarına uyarlanabilir. Nemli toprakta iyi sonuç verir. Geniş alanlarda kitle dikimleri için mükemmeldir. Toprak tutmak için etkili banka örtüsü. Kesimler erken ilkbaharda kolayca kurulur. Sadece yeni büyümeyi budama, kesme ucunu ROOTONE gibi bir köklendirme batırma ve kesme ucunu yere itme. Bu çalılar kendilerini kolayca kurar ve değerli bir vahşi yaşam gıdasıdır. Meyve ve göz için yüksek yaban hayatı değeri. Kardinaller, akşam grogrenleri, robins, pamukçuk, vireolar ve sedir ipliği dahil olmak üzere çok çeşitli ötücü kuşlar tarafından kullanılır.

INKBERRY

Dik çok dallı, yuvarlak çalı. Nemli, asitli toprakları tercih eder. Vakıflar, çitler, kitle dikimleri ve vurgu bitkisi olarak mükemmeldir. Çok çeşitli yaban hayatı tarafından kullanılan meyveler. Compacta çeşidi bir cüce çeşididir ve daha kolay bulunur.

KIŞLIK

Oval, yuvarlak, yaprak döken çalı kutsal. Çok sistemli kümeler oluşturma eğilimindedir. Hafif ve ağır topraklarda iyi sonuç verir. Nemli, organik toprakları tercih eder. Toplu dikim ve çalı sınırları için mükemmel. Kırmızı meyve kışın güzeldir. Döllenme için erkek bir bitki gereklidir. Pek çok ötücü kuş, özellikle pamukçuk, alaycı kuş, robins, mavi kuş ve thrasher tarafından yaygın olarak kullanılır.

VIRGINIA SWEETSPIRE

Kümelenmiş dalları ile çalı dik. Nemli, verimli toprakları tercih eder. Tam güneş veya gölge. Islak alanlar için uygundur. Mükemmel sonbahar rengi. Meyve kapsülleri bazı ötücü kuşlar tarafından kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı