Ağaç TürleriGenel

Vintage Alüminyum Noel Ağaçları Sizin Alüminyum Noel Ağacı Nasıl Bakımı

Koleksiyonerler tarafından aranan klasik alüminyum Noel ağaçları, 1959’da Noel ağacı üreticileri, Aluminium Speciality Company tarafından tanıtıldı. İlk piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra, alüminyum Noel ağaçları çeşitli başka firmalar tarafından hızlı bir şekilde tanıtıldı ve 1960’lı yıllarda Yuletide sırasında ve 1970’lerde modern Amerikan evinin zımbalarından biri haline geldi. Alüminyum Noel ağaçları, bir tasarıma, görünüme ve sofistike hissine sahip olarak tanımlanmıştır. Aslında, ağaçlar başlatıldığında, birçok gözlemci ve üreticinin kendisi onlara ‘Uzay Çağı Noel ağaçları’ adını verdi. Gümüş rengi ve eşsiz yapı ve görünüm, alüminyum ağaçları farklı ve birçok kişiye daha çekici hale getirdi.

Vintage alüminyum Noel ağaçları en çok gümüş renklerinde bulunur, ancak diğer renkler de mevcuttur. Bazı açık artırmalara bakarsanız, pembe ağaçların nadirlikleri nedeniyle en yüksek fiyatlara gittiğini göreceksiniz. Pembe ve gümüşe ek olarak, ağaçlar yeşil, mavi (muhteşem!) Ve kırmızı olarak da bulunabilir.

Alüminyum Noel Ağacınızın Bakımı

Bağ bozumu bir ağaç almaya karar verirseniz, hem evinizi hem de ağacınızı korumak için akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır. Ağacınızın dallarının muhtemelen en az 30 yaşında veya daha büyük olduğunu unutmayın. Tinsel’i yırtmadan üzerine ağır süslemeler koyamazsınız. Ayrıca, asla ışıklarla asılmak için tasarlanmadılar ve bunu yapmak tehlikeli olabilir.

Ağacınızı satın alırken, onunla gitmek için dönen bir renk tekerleği almaya çalışmalısınız. Renk tekerleği üç ila dört farklı renkli lense sahip bir spot ışıktan oluşur ve ışıklar alüminyum dallara yansıdıkça ağacınız ışık döndükçe renkleri değiştirecek gibi görünecektir. Endişelenmeyin, bir fiyatla renk çarkı bulamıyorsanız, ödemeye istekli olun. Ağacı hedef alan herhangi bir halojen spot ışığın hoş bir ışıltılı etkisi olacaktır. Hırdavatçıdan bir spot ışığı alıp, çeşitlilik için farklı renklerde birkaç ampul alabilirsiniz.

Çevrimiçi bir açık artırmada sadece alüminyum bir Noel ağacı için alışveriş yapıyorsanız, emin olmak istediğiniz birkaç şey tüm dalların bozulmamış olmasıdır. “Dallar” genellikle çelik çubuklardan yapılır ve bu nedenle ömür boyu dayanıklı olsa da, ağacın “iğnelerini” oluşturan alüminyum folyo şeritleri kağıttan daha kalın değildir, bu yüzden kırılgandırlar. Açık artırmaların, montajdan sonra ağaçtan gösterilen iyi fotoğraflara sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca, ideal olarak, satın aldığınız ağacın, ağaç söküldüğünde her bir dalı koruyan kağıt ambalajları olması gerekir.

Ağacınız doğduktan sonra

Dalları dikkatlice ambalajlarından çıkarın ve hasar ve kırılma olup olmadığını kontrol edin, ardından ambalajları güvenli bir yere koyun, böylece Noel bittiğinde dallarınızı tekrar kılıflayabilirsiniz. Ağacı bir araya getirmek için zaman ayırın ve dalları ağaç gövdesi yuvalarına zorlamamaya dikkat edin. Birçoğu tahtadan yapılmıştır ve içine kazarsanız, dalı tutmak için fazla gevşek bir delik açabilirsiniz. Bu yüzden yavaşça itin. Şube sığmazsa, farklı bir delikte deneyin.

Ağacınızı süslemelerle süslemeye karar verirseniz, tinselize zarar verebilecek gerilmiş çelenkler yerine, telli tek hafif süslemeler kullanın. Ağacınızı da içeride tuttuğunuzdan emin olun. Ön bahçenizi ziyaret edemezsiniz. Muhtemelen bir ağaç tırmanma kedisine de hayatta kalmayacaktır, bu yüzden tırmanmayı seven kedileriniz varsa, değerli alüminyum Noel ağacınızı ulaşabilecekleri bir yere koymadan önce ondan çıkana kadar beklerim.

Tatil bittikten sonra, ağaca eklediğiniz süsleri dikkatlice çıkarın ve ardından her bir dalı kaldırın ve kağıt ambalajına geri koyun. Kutuyu güvenli bir yerde saklayın ve üzerine başka bir şey konmadığından emin olun. Bununla ilgilenirseniz, vintage alüminyum Noel ağacınızın 30 yıl daha dayanmaması için hiçbir neden yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı