Ağaçlar HakkındaGenel

Söğüt Ağaçlarının Gücünü Öğrenin

Şimdi Ocak ayının ortası. Baharın artık çok uzak olmadığını hissetmemizi sağlayan sıcak günler oluyor. Tomurcuklar büyümeye başlayan ağaçlar var. Henüz yaprak yok. Biri dal üstlerinde çok sayıda yaprak tomurcuğu görülebilir. Yakında küçük tomurcuklarda, sonunda güzel çiçeklere çiçek açacak bazı renkli çizgiler göreceğiz. Ağaçlar büyür ve genç yaprakları geri kazanır.

Büyük ağaçlar çok güçlü görünüyor. Kalın ve güçlü dallarını gökyüzüne açarlar. Güçlü ve erkeksi erkeklere benziyorlar. Buna karşılık, hassas bir genç kadına benzeyen bir ağaç var. Söğüt ağaçları, kadınları hayal etmemizi sağlayan ağaçlardır. Tokyo’nun her yerinde söğüt ağaçları var. Asya ülkelerinde müreffeh görünüyorlar. Zayıf ve sessiz göründüğü için, Japon halkı geceleri bir söğüt ağacının altında bir hayaletin görüneceğine inanırdı.

Söğüt ağaçları zayıf mı

Kesinlikle zayıf ve sessiz görünüyor. Bununla birlikte, olağan güç tanımının diğer tarafına ait temel güce sahiptirler. Genellikle, insanlar gücü düşündüklerinde sağlam, sağlam, kalın, sert, büyük, ağır veya istikrarlı nesneler hayal ederlerdi. Bir ormanda duran büyük ve sağlam bir ağaç hayal etmek gibidir. Öte yandan, yumuşaklık, esneklik, elastikiyet, incelik veya hafifliğin hassas kategoriye ait olduğu varsayılmaktadır. Bir söğüt ağacı bu kategoriye ait olacaktır. Söğüt ağaçlarının zayıf bir izlenim bırakmasının nedeni budur.

Bununla birlikte, diğer büyük, sert ve erkeksi stil ağaçları ile eşdeğer işlevlere sahip olan söğüt ağacının gücü diğerlerinden farklıdır. Güçlü dalları olan büyük ağaçlar bir kasırga veya tayfun gibi ara sıra kuvvetli rüzgarlar tarafından zarar görse de, söğüt ağaçlarındaki hasarlar neredeyse hiç görünmüyor. Dalları ince ve esnektir. Yaprakları kalın veya katı değildir. Rüzgarlar tarafından üflenirler ve rüzgar yönü ile pozisyon değiştirirler. Bu yüzden kuvvetli rüzgardan zarar görmezler.

Bir arabanın bir sokakta alçak asılı sert ve sağlam bir ağaç dalına çarptığını varsayın. Araba kesinlikle şube isabet zarar verir. Şimdi söğüt dallarının yere kadar sarktığını varsayalım. Araba dallarına dokunup sallanır, ancak ne dalına ne de yapraklarına zarar verir. Bize gücün anlamlı bir tanımını öğretir. Güçlüdürler çünkü ince, esnek ve hafiftirler.

Bu güç teorisini kullanan dövüş sanatları vardır. Tai-chi, Judo ve Aiki onlar. Bu dövüş sanatlarının ustaları, rakiplerinin saldırısını üstlenmezler. Güçlü saldırılara karşı gelmezler. Rakipleri itince çekiyorlar. Rakipleri çekerse itmeye devam ederler. Düşmanlarının aşırı ittiğini veya çekildiğini fark eder etmez, güçlerini düşmanlarını dengesini kırmak için aynı yöne uygulayacaklar. Bu, daha küçük, daha ince ve daha az güçlü insanların neden büyük, erkeksi ve daha güçlü insanları yenebilmesinin özü ve mekanizmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı