Ağaç TürleriGenel

Pawpaw Ağacının Tarihi

Pawpaw ağaçları, 1541’de İspanyol kaşif Hernando Desoto tarafından Mississippi Vadisi’ne bir gezi ile keşfedildi ve bu bitkinin örneklerini Avrupa’ya geri gönderdi. 1776 yılında William Bartram, botanik kitabı Travels’da, Gürcistan’daki ve Doğu Florida’daki Alatamaha Nehri üzerinde büyüyen ve Annona incarna olarak tanımladığı pawpaw ağaçlarını bulduğunu belirtti. adı daha sonra modern taksonomistler tarafından güncellendi. “Sert bir muhallebi kıvamında sarı bir hamur ve çok lezzetli, sağlıklı bir yiyecek içeren küçük bir salatalık meyvesi.” Bu meyve hoş bir şekilde tatlandırılır ve Kuzey Amerika’nın en büyük yerli meyvesi olarak kabul edilir. Pawpaw ağaçlarının, New York ve New Jersey eyaletlerinde, doğal olarak yetiştiği ormanlarda nesli tükenmekte veya tehdit altında olduğu söylenmektedir.

Pawpaw ağacı, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunda yerli bir ağaç olarak yetişir. Olgun pawpaw ağaçları meyve gibi “2 x 10” uzunluğunda, muz gibi görünümlü ve tatma üretir. Meyve çoğu insan tarafından çok sevilir ve Batı Virginia, Kentucky, Tennessee, vb. Birçok açık pazarda satın alınabilir. Pawpaw hamuru kremsi muhallebi kıvamına sahiptir ve çiğ, pişmiş veya pasta dolgusu olarak kullanılabilir. Ağaçlar yaklaşık 15 ‘boyunda büyür ve ağaç başına 60 kilo kadar pawpaws ürettiği bilinmektedir. Bazı bireysel pawpaws her biri bir pound ağırlığındadır. 5-10. Bölgeler

Son zamanlarda Tennessee, Kentucky ve Ohio’daki Üniversitelerdeki gelişmiş pençe çeşitlerinin araştırılması ve geliştirilmesine çok ilgi duyuldu. Büyük meyve, Amerika Birleşik Devletlerinin çoğunda iyi bilinmemekle birlikte, tadı ve egzotik şekli, onu gelecekte özel meyve pazarlarının geniş, potansiyeli için bir aday haline getirmektedir. Bir kez taze tadın ve kişisel meyve bahçenizde büyüyen bu pawpaw ağaçlarından bazılarına sahip olmak zorunda hissedeceksiniz.

Dünyanın en büyük bahçecilik gizemlerinden biri:

ABD’nin ilk ormanlarında bol miktarda bulunan ve günümüzde doğal yaşam alanlarından neredeyse yok olan çoğu pençe ağaç var. Bu cevap, pençe pençesinin ultraviyole ışığa duyarlı olduğunu gösteren araştırma sonuçlarında Peterson 1991 olabilir, bu nedenle, pençe fideleri ormanlar hasat edildikten sonra geri dönemeyebilir ve içinde çok az bakir orman vardır. Birleşik Devletler. Pençe pençeleri orada bolca büyüyor, ancak ormanlar temiz kesildikten sonra pençe pençesi genellikle yeniden kurulmayacak.

Pençe pençe ağaçlarınızı sipariş ettiğinizde bu deneyler açıkça hatırlanmalıdır. Diğer ağaçların kısmi gölgesi altında ekilmeleri gerekir, ancak ağaçlar birkaç mevsim gölge bezinin altında yetiştirilirse, pawpaw ağaçlarınızı açıkta dikebilirsiniz. Ağaç kurulduktan ve gölge bezi atıldıktan sonra tam güneş ışığına duyarlılığını kaybedecektir.

Bazı bahçıvanlar pawpaw ağaçlarını gölgeli koşullar altında birkaç yıl boyunca saksılara dikmek ister, ancak yukarıdaki kurallara uyulursa bu gerekli değildir. Pençe pençe ağaçlarının kök salması nedeniyle, ilk yıl boyunca büyüme yavaş olacaktır, ancak bundan sonra çok hızlı büyüme meydana gelir.

Pençe pençe yaprakları büyüktür ve büyük yaprak yüzeyi genellikle büyük miktarlarda toprak nemi ihtiyacını gösterir ve bu nedenle, genellikle pençe pençeleri nehir taşkın ovalarının yakınında en fazla sayıda bulunur. Yapraklar veya diğer organik kompost malzemeler pençeler için çok faydalıdır.

Pençe pençelerinin derisi ince ve yenilebilir ve rengi açık yeşilden altın sarısına kadar değişebilir. Çoğu insan, dokunma yumuşadıktan sonra pençe meyvesini yemeyi tercih eder. Muhallebi benzeri hamur, muz gibi tadı ve rengi beyazdan koyu turuncuya değişir. Tohum az ve büyüktür, bu nedenle pawpaws çiğ yemek kolaydır. Çoğu pençe pençesi yol kenarı pazarlarında satılmaktadır, çünkü raf ömrü kısadır. Ticari olarak, pençe pençesi meyve suları, turtalar, kekler, muhallebi, dondurma ve diğer işlenmiş ürünlerde önemlidir.

Pawpaw ağacı

2000 yılında Better Homes and Gardens tarafından yılın manzara ağacı olarak seçildi. Pawpaw ve pawpaw ağacı yararlı sağlık özleri ile yüklenir. Kabuk, anti-tümör özellikleri gösteren sıvılar içerir ve yıllar boyunca kırmızı ateş ve kırmızı deri döküntüleri ile savaşmak için kullanılır. Pawpaw ağaçlarından elde edilen bu özler, organik böcek ilacı olarak oldukça faydalıdır. Pawpaw meyveleri magnezyum, bakır, çinko, demir, manganez, potasyum ve fosfor gibi mineraller bakımından zengindir. Meyve ayrıca bol miktarda C vitamini, protein ve bunların türev amino asitlerini içerir.

Bir dizi aşılanmış pençe çeşidi vardır, ancak adaptasyon aralıkları çok dardır ve Kentucky, Indiana veya Batı Virginia’da ağır büyük meyve bitkileri üreten birçok çeşit Gürcistan, Florida, Carolina veya Alabama’da tatmin edici bir performans göstermez. Evrensel olarak daha uyarlanabilir görünen fide pençe pençe ağaçlarını satın almayı düşünün. Gerçekten lezzetli bir tedavi için bahçenizdeki bu ağaçlardan bazılarını deneyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı