Ağaç TürleriGenel

Ozarksta Tanga İz veya Hazine Ağaçları

Yani kendinize soruyorsunuz, sadece tanga ağacı nedir? Bazı teoriler var, ancak hüküm sürmekte olan, Yerli Amerikalıların (çoğunlukla Kullanım) bu ağaçları önemli yerlere işaret edecek şekilde “biçimlendirdiği” gibi görünüyor. Bir fidan (genellikle bir meşe) üzerine eğilir ve bir deri parçasıyla (tanga adı verilir) bağlanır ve bu şekilde büyümesine izin verilirdi. Ağaç temelde yan tarafında yatan bir “L” gibi görünürdü.

Missouri Ozarks’taki mülkümüzde bir tane keşfettiğimizde bu eşsiz ağaçlarla ilgilenmeye başladık. Bizimkiler tepenin altına sığınacak bir boşluk veya belki de daha kolay bir yol sağlayacak olan boşluğa işaret ediyor.

Yerli Amerikalılar, su, yiyecek, barınak veya güvenlik yerlerine işaret etmek için bunları kullanır. Bazıları erken yerleşimcilerin ve bazı Eski Batı haydutlarının da bu ağaçları kullanacağına inanıyor. Efsaneler, Jesse James ve Billy the Kid’in bunları “ganimetlerini” nereye sakladıklarını işaretlemek için kullandıklarını iddia ediyorlar.

Şu anda, yerleri ile Gözyaşı Yolu arasında bir korelasyon olup olmadığını görmek için bu ağaçları konumlandıran ve izleyen çok sayıda insan var. Teori, Cherokee ve diğer kabilelerin treklerini bu ağaçlarla işaretledikleridir. Bu harika tarihi ağaçları düzenleyen Mountain Stewards tarafından hazırlanan harika bir web sitesi var. Ağaçların çoğu Arkansas, Missouri, Georgia, Tennessee, Kentucky ve Oklahoma’dadır. Ancak çoğu eyalette ağaçların dağılması söz konusudur.

Adında da varyasyonlar var. Hint ağaçları, işaret ağaçları, mesaj ağaçları, su ağaçları veya bufalo ağaçları (Yerli Amerikan yerlilerinin bufaloyu bu ağaçlardaki virajın üzerine gizleyeceği veya “bronzlaştıracağı” teorisi var. )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı