Ağaçlar HakkındaGenel

Kentsel Bir Yaban Hayatı İçin En İyi Ağaçlar

Bahçenizi beslemek ve büyütmek, kentsel çevreye biraz yeşillik getirmenin bir yolu olsa da, tek yol bu değildir. Özellikle, bahçenize biraz yükseklik ve çeşitlilik katmak istiyorsanız. Bu durumda, ihtiyacınız olan şey, somut bir ormanı gelişen bir kentsel vahşi yaşam sığınağına dönüştürebilen bazı ağaçlar. Ancak, bu göz korkutucu bir ihtimal gibi görünebilir. Ağaçlar küçük çiçekler veya çalılar gibi değildir; Farklı bir beceri ve dikkat gerektirirler. En azından başlangıçta. Onları çalıştırıp çalıştırdıktan sonra, sunduklarından tam olarak yararlanabilirsiniz.

Yani, yakındaki kentsel çevrede sadece bahçeler değil, aynı zamanda kaldırımlar ve orta geçişler de bazı ağaçlar dikmek istiyorsanız, size rehberlik edelim.

İşte başlayabileceğiniz ağaçların bir listesi:

Gulmohar Ağacı Bu ağaçlar, besin açısından zengin nemli topraklarla sıcak iklimlerde gelişir. Yani, Hint koşulları için mükemmel. Çok uzun boylu büyümezler, bu nedenle arka bahçenizdeki ev bahçenizde yetiştirilmeye çok uygundurlar. Bu ağacın, geliştirdiği parlak kırmızımsı turuncu çiçekler nedeniyle tanıdık ve ilgili bir takma adı olan Orman Alevi vardır.

Washingtonia Palmiye Egzotik bir çekiciliğe sahip bir süs ağacı yetiştirmek istiyorsanız, ancak bununla ilgilenecek zamanınız yoksa, o zaman cevap! Washingtonia Palmiye fazla suya ihtiyaç duymaz ve neredeyse her türlü toprakta yetişir. Kıyı bölgelerinde düzenli bir armatürdür, ancak herhangi bir kaldırım yeşillik projesinde memnuniyetle karşılanacaktır.

Afrika Lale İşte başka bir süs ağacı, ama bu tüm dünyada ünlü. Neredeyse yıl boyunca üretebileceği yoğun bir yeşillik kapsama alanı ve çarpıcı turuncu çiçekler geliştirir. Unutmayın, bu ağaçlar biraz uzar, bu yüzden onlar için biraz yer açın. Ayrıca, potansiyellerine gerçekten gelişmek için nemli besleyici zengin toprağa ihtiyaç duyacaklar. Ama bundan sonra, ellerinde bir kazanan olacak.

Dağ Abanoz Ağacı Hindistan’da bu ağaç yaygın olarak Kanchan olarak bilinir. Ortama kıta boyunca, çevreye neredeyse yatıştırıcı bir sakinlik hissi veren kokusu ile ünlüdür. Ayrıca, her biri farklı renkte çiçek açan, böylece seçiminizi yapabilmeniz için birden fazla çeşit mevcuttur. Yükseklikleri de büyüme koşullarına bağlı olarak 10 metreden 4 metreye kadar değişir. İyi haber şu ki, Hint iklimine çok uygunlar ve sizin için doğru bir seçim olmalı.

Mango Ağacı Çocukluk anılarımızla mango ağacından daha fazla bağlantısı olan herhangi bir ağaç veya meyve var mı? Tatlı pulpa meyvesi genellikle çocukluk yıllarımızın özlemiydi ve mango ağaçları toplantılar ve dostça toplantılar için popüler yerlerdi. Ancak, muhtemelen hatırladığınız gibi, mango ağaçları oldukça uzun olabilir ve onları desteklemek için yeterli alana sahip olmanız gerekir. Doğru yeri bulabilirseniz, onlar gibi bir şey yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı