Ağaç TürleriGenel

Kendi Kedi Ağacını Kur Kedi Ağacın İçin Doğru Halıyı Nasıl Seçmelisin

Kendi kedi ağacınızı inşa etmek için bir mırıldanmanız varsa ancak daha önce hiç yapmadıysanız, çok fazla sorunuz olabilir. Bu soruların çoğu muhtemelen ne tür materyal kullanmanız gerektiğine odaklanır. Bu makale, kedi ağacınızın tabanını, direklerini ve raflarını kaplamak için kullanılacak doğru halı tipini seçmeniz ve satın almanız için ipuçları verecektir.

Halı Nereden Alınır?

Halı elde etmenin en iyi yollarından biri, doğrudan rulodan satın almaktır. Tüm halı satış yerleri ve çoğu yapı malzemeleri mağazası, halıyı bu şekilde satın almanıza izin verecektir. Bununla birlikte, yalnızca belirli adımlarla (genellikle 12 ‘) satın almakla sınırlı olabilirsiniz. Ruloyu satın almanız sizi çok fazla fazla bırakacaksa, artık satın almayı deneyebilirsiniz. Çoğu halı satış noktasında indirimli fiyatla sattıkları halı kalıntıları vardır. Bunlar genellikle yepyenidir ve sadece evlerde, dairelerde, ofis binalarında, vb. Yeni tesislerde kalan hurda parçalarıdır.

En İyi Halı Türü Nedir?

Kendi kedi ağacınızı kurduğunuzda ve onu halıyla örtmeye hazır olduğunuzda ele almanız gereken birkaç önemli husus vardır. İlk olarak, hangi rengi istiyorsun? Bu gerçekten kişisel bir seçim, bu yüzden seninle kedin arasında bırakacağım. İkinci olarak, kullanmak istediğiniz yığın, doku ve ağırlığa karar vermeniz gerekir. Halı terimlerine aşina değilseniz, hav basitçe halı liflerinin uzunluğunu ve ağırlık ise halı kalınlığını belirtir. Doku açısından, loop olmayan halıyla gitmek en iyisidir. Bu, yavrularının pençelerinin sıkışmadığından emin olarak incinmelerini önler.

Yapım işlemi sırasında en göze hitap eden ve en az sıkıntı yaratan bir kedi ağacı yapmak istiyorsanız, orta tüye (3/8 “ila 1/2” uzun elyaf) ve orta ağırlıktaki halıya yapıştırın. Halı lifleri çok uzunsa veya halı çok kalınsa, rafların kenar ve köşelerinde bükülüp zımbalanması zor olacaktır. Çok kısa veya ince ise, destek kenarları ve köşeleri katlandığında ortaya çıkar.

Halıya Ne Kadar İhtiyaç Var?

Açıkçası, kendi kedi ağacınızı kurduğunuzda, gereken halı miktarı tasarımınızın ne kadar abartılı olduğuna bağlı olacaktır. Çoğu durumda, yaklaşık 50 metre kare büyüklüğünde, güzel, ortalama bir kedi ağacı oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı