Ağaç TürleriGenel

Japon Kiraz Ağaçları

Japon kiraz ağaçlarının birçok farklı çeşidi vardır ve bu makale bölgede en yaygın olanlardan bazılarını listeleyecektir. Somei Yoshino’dan başlayarak listelenecek en az 12 farklı kiraz çeşidi vardır. Bu, Japonya’daki en çok kiraz ağacıdır ve hafif pembe veya neredeyse beyaz 5 petal çiçeklerle birlikte gelir. Yamazuka, hafif pembe 5 taç yaprağı çiçekleri ile dağlık alanlarda yetişen yabani, yerli bir kirazdır. Shidarezakura ağlayan kirazdır ve beyaz veya pembe olabilen beş taç yaprağı vardır. Ichiyo’nun 20 açık pembe yaprağı var. Ukon, çiçek başına 10-20 yapraklıdır ve bunlar sarı renktedir. Kanzan çiçekleri 30 kadar pembe yaprakları tutar.

Fugenzo’nun çiçek başına yaklaşık 30 yaprağı vardır ve daha koyu bir pembeye dönüşen beyaz ila hafif pembe olarak başlar. Shogetsu 20 yapraklı beyaz çiçeklere sahiptir. Ve Kikuzakura’nın çiçeği başına 100 yaprakları vardır. Bu kiraz çiçekleri kadar geç çiçek açan biridir. Şimdi bunları Japonya’da görmek için yılın saatleri şu şekildedir: Yoshino Mart ayı sonlarında Nisan başı.

Yamazakura da Mart sonu ve Nisan başında. Skidarezakura Mart sonu, Nisan başı. Ichiyo Nisan Ortası, Ukon Nisan Ortası. Kanzan Nisan ortasından ortasına çiçek açar. Fugenzo ayrıca Nisan ortasından ortasına kadar çiçek açar. Shogetsu Nisan ortasından ortasına kadar çiçek açar ve Kikuzakura Nisan sonlarından Mayıs ortasına kadar çiçek açar.

Japonya’da başka kiraz çiçeği ağaçları çeşitleri de vardır

Bunlar Yaezakura, Shidarezakura ve Yamazakura’dır. Yaezakura’nın pembe yaprakları olan büyük çiçekleri var, Shidarezakura’nın pembe çiçekleri var. Higan ve Mamezakura arasında bir haç olduğu düşünülen Autumnalis gibi sonbahar çeşitleri de var. İşte Japonya’da Sakura’yı izlemek için bazı önemli yerler. Tokyo’da Odawara Kalesi, Omiya Koen Parkı, Mobara Koen Parkı, Kamine Koen Parkı ve Takasaki Kannon-yama Koen yer alıyor. Kyoto’da ziyaret edilecek en iyi yerler Nara Parkı, Hikone-jo Kalesi, Himejijo Kalesi ve Akashi Koen’dir.

Osaka’da, Japonya Nane Osaka Genel Merkezi, Osako Nishinomaru Bahçesi, Banpaku Koen, Kema Sakuanomiya Parkı ve Kishiwada-jo Kalesi en iyi seçeneklerinizdir. Kyushu ve Okinawa’da en iyi yerler Motobu Yaedake, Kumamoto Kalesi, Nishi Koen, Ogi Koen ve Mochio Koen’dir. Tohoku bölgesinde, Hirosaki Koen, Kitakami Tenshochi, Kajo Koen, Sendai Kalesi ve Tsuruga Kalesi. Hokkaido’da Goryokaku Koen, Matsumae Koen Park, Nijukken Douro, Nenohi Park ve Maruyama Park var. Çugoku bölgesinde, Tsuyama Kakuzan Koen, Matsue Jozan Koen, Tokiwa Koen, Utsubuki Koen ve Senkouji Koen var. Bunların hepsi ziyaret edip Japon Kiraz Ağaçlarını tam çiçek açarak görebileceğiniz yerler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı