Ağaç TürleriGenel

Günümüzün Ev Sahibi İçin Hızlı Büyüyen Ağaçlar

Hızlı büyüyen ağaçlar peyzajdaki son çılgınlık haline geliyor. Bugünün dünyasında, hepsini istiyoruz ve şimdi istiyoruz ve çevre düzenlemesi bir istisna değildir. Kendin yap için televizyon şovlarının çoğalmasıyla birlikte, evde tadilat ve çevre düzenlemesinde anlık sonuçları tasvir eden günümüzün ev sahipleri, kendi manzaralarında aynı anlık memnuniyeti beklemektedirler. Ancak peyzajınızdaki büyük ağaçlara olan ihtiyaç sadece bir makyaj meselesi değildir. Büyük ağaçlar birçok açıdan faydalıdır. Önemli bir faktör, ağacın gölge şeklinde enerji tasarrufu sağlama yeteneğidir.

Düzgün yerleştirilmiş büyük bir ağaç evi aşırı yaz güneşinden gölgede bırakacak ve klima talebini azaltacaktır. Yaprak döken bir ağaçsa ki olması gerekir, sonbaharda yapraklarını kaybedecek ve şimdi kış güneşinin şimdi açık dallara nüfuz etmesine ve evi ısıtmasına izin verecek ve böylece ısıtma talebini azaltacaktır.

Büyük ağaçlarda bir başka faktör de karbon dioksiti atmosferden çıkarma kabiliyetleridir. Karbondioksit küresel ısınmaya katkıda bulunan önemli bir faktör olarak kabul edilir ve havadan ısınması küresel ısınmanın meydana gelme hızını yavaşlatır. Kraliyet İmparatoriçe Ağacı gibi bazı ağaçlar havadan aşırı miktarda karbondioksit giderir. Buna karşılık, ağaç oksijeni serbest bırakır, sadece karbonu içeride tutar ve hepimiz için iyi olan oksijeni soluruz.

Toprak erozyonunu önlemek, büyük ağaçların bir başka yararıdır. Kuşlar, kelebekler ve sincaplar ve yerden ve yırtıcılardan uzak olmanın güvenliğini tercih eden diğer birçok küçük yaratık için yaşam alanı sağlarlar. Birçok ağaçta arılar için polen veren çiçekler bulunur. Manzaraya güzellik ve ilgi sağlarlar. Büyük bir ağaçtan bir salıncak asabilir veya bir yaz öğleden sonra uzanmanız için bir hamak takabilirsiniz. Bir ağaç ev inşa edebilirsiniz. Büyük bir ağaca tırmanabilirsiniz. Olasılıklar sadece hayal gücünüzle sınırlıdır.

Tam yetişmiş ağaçların satın alınması çok pahalıdır ve kendi bahçenize nakledilmiştir. Büyük bir ağaç bin dolardan daha pahalıya mal olabilir, bu yüzden çoğu insan için kendi manzaralarını tam yetiştirilmiş ağaçlarla doldurma olasılığı araçlarının ötesindedir, bu yüzden insanlar bu peyzaj ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak için hızlı büyüyen ağaçlara yönelirler.

Hızlı büyüyen bir ağaç üç yıla kadar tam olgunluğa ulaşabilir

Hızlı büyüyen ağaçların birçok farklı türü vardır. Söğüt ailesinde ağaçlar var. Bunlar bulunabilecek en hızlı büyüyen ağaçlar arasındadır. Hibrit söğüt, hava sıcakken muazzam bir oranda büyür. Diğer birçok ağacın sahip olduğu emme sorunu yoktur. Titrek kavak da bu gruptadır. Pürüzsüz beyaz kabuğu ve sonbaharda altın rengine dönen titreyen yuvarlak yaprakları ile manzaraya muazzam bir ilgisi vardır, dövülemeyen bir ağaçtır.

Akçaağaç ailesinin de hızla büyüyen ağaçlar olan birçok üyesi var. Amur Akçaağaç, kompakt boyutu ile oldukça değerli bir ağaçtır, küçük bahçeler ve elektrik hatları altında mükemmeldir, ancak bu kadar gerekli gölgeyi sağlayacak kadar büyüktür. Sonbahar rengi, ABD’nin doğusundaki düşüşle eş anlamlı olan tanıdık bir koyu kırmızıdır. Kırmızı Akçaağaç ve Shantung Akçaağaç, hızlı büyüyen akçaağaçların diğer örnekleridir.

Daima yeşiller arasında, Dev Arborvitae en iyi sanatçıdır. Hızlı büyür, çok büyür ve peyzaj ihtiyaçlarınız ne olursa olsun kesilebilir ve şekillendirilebilir. Bir gizlilik çit veya bir rüzgar siperi olarak müthiş. Norveç ladin, mükemmel piramit şekli ve şiddetli kar yağışı veya ağır süs eşyaları tutan güçlü dalları nedeniyle uzun yıllar Noel ağacı olarak kullanılan güzel bir ağaçtır.

En hızlı büyüyen ağaçlardan biri ve en hızlı büyüyen ilgiye sahip ağaç Kraliyet İmparatoriçe ağacıdır. İlkbaharda ilk çıkan güzel ekstra lavanta çiçekleri vardır ve onu ekstra büyük yapraklar takip eder. Bu ağaçlar şu anda piyasadaki en sıcak ağaçlardan biridir. Hızlı büyüyen ağaçlar, bugünün ekonomisinde ev sahibi için doğru cevaptır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı