Ağaç TürleriGenel

Evinizin veya Ofisinizin Dışında Ve İçinde Kullanılan Konteynerlere Uygun Palmiye Ağaçları

Dioon Sakız Palmiye Ağacı Dioon spinulosum Dev Dioon teknik olarak tarih öncesi bir kaynaktır ve Dioon palmiye ağacı, on iki metre boyunda büyüyen bir Dioon gövdesiyle çapı 1 ft kadar büyüyebilir. Dioon’un parlak bal mumu yeşili yaprakları tüy benzeridir ve uçlara işaret edilmiştir. Dev Dioon palmiye ağacı, favori bir konteynır bitkisidir ve önemli bir etki veya yaprak değişikliği olmadan, 25 ° F’lik sıcaklıklara tolerans gösterecektir.

Bambu Palmiye Ağacı, Kamış Palmiye Ağacı Chamaedorea erumpens, Chamaedorea seifrizii Bambu Palmiye ağacı, düşük ışıkta büyüdüğünde iç mekanlarda büyür. Bamboo Palmiye ağacı evlerde, ofislerde, alışveriş merkezlerinde ve avlularda yetişen popüler ve başarılı bir bitkidir. Bambu benzeri parçalar, yeraltı filizleriyle yayılır ve bu bambu benzeri bir konteyner hurma ağacının büyümesi ve bakımı kolay olur. Bitki bakımı basittir, basit sulama gerektirir. Meksika’dan yetişen bir yerli palmiye ağacı olan Bamboo Palm, daha uzun palmiye ağaçlarının altında bir palmiye ağacı olarak büyür.

Lady Palm Tree

Rhapsis excelsa Lady Palm ağacı, Japon ve Çin’in İmparatorluk konutlarında yetişmek için palmiye ağaçlarını çoğalttıkları, tarihsel olarak 1600’lere dayanıyor. Leydi palmiye ağaçları, Avrupa hükümdarları tarafından ithal edildi ve uzun ömürlü olmaları, kolay bakımı, benzersiz güzelliği ve süs bitkisi olarak kullanılma çekicilikleri nedeniyle hayran kaldılar. Lady Palmiye ağaçları, Rhapsis excelsa, düşük yapay ışık altında kümeler veya kümeler halinde on iki metre boyunda büyüyebilir. Çok az sayıda palmiye ağacı, Lady Palmiye ağacı, Rhapsis excelsa’da olduğu gibi, büyük iç mekan yetiştirme avantajına sahiptir.

At Kuyruğu Şişe Palmiye Ağaçları Beaucamea recurvata Genellikle Fil Ayağı palmiye ağacı olarak adlandırılan, At Kuyruğu Şişe palmiye ağacı, Beaucamea recurvata, dar boyunlu bir gövdeye karşılık gelen, dar bir boynu olan bir parfüm şişesi şeklinde biçimlendirilmiş, şişmiş bir taban yetiştirir. Genellikle düşük ışıkta örneği olarak yetiştirilen At Kuyruğu palmiye ağacı yıllarca ve yıllar boyunca büyüyebilir ve yavaşça kolayca yönetilebilir hale gelir. At kuyruğu palmiye ağaçları alacalı biçimlerde mevcuttur, ancak At Kuyruğu palmiye ağaçlarının Şişe, Beaucamea recurvata’nın yeşil formuyla karşılaştırıldığında bakımı zordur.

Kraliçe palmiye ağaçları

Kraliçe palmiye ağaçları, 9-11 bölgelerinde 50 feet yüksekliğe kadar büyür ve 20 F sıcaklıklarında soğuk dayanıklıdır. Kraliçe palmiye ağacı, büyük saksılarda kolayca yetiştirilebilir. Bu havuz ve teraslar için tropikal bir yetenek katıyor. Derin güneyde, Queen palmiye ağaçları otoparklar, hava alanı girişleri, ticari ve ev manzaraları için düzenlenmiştir. Kraliçe palmiye ağaçları hızlı büyür ve gölgede ve tropik görünümde hızlı büyür. Kraliçe palmiye ağaçları, Kraliçe Palmiye dışarıdaki restoran ve kafelerde kullanılan ekranlar için önemli kap ağaçlarıdır.

Madagaskar Üçgen palmiye ağacı, Dypsis decaryi. Yaprak tabanlarının üçgen şekli, üçgen hurma ağaçlarını fidanlık ticaretinde popüler bir palmiye ağacı olan Madagaskar adasından çıkarır. Madagaskar Üçgen palmiye ağacı tam güneşte büyür ve donma sıcaklıklarının altına kadar soğuk dayanıklıdır. Madagaskar Üçgen palmiye ağacı, Dypsis decaryi, dış mekanlardaki restoran ve kafelerde kaplarda yetiştirildiğinde ve ekildiğinde dikkatleri üzerine çekecek.

Zamia Coontie Palmiye Ağacı

Zamia pumila William Bartram, ünlü Amerikalı botanikçi ve kaşif, 1773 yılında Central Florida’da yetişen bir seferiyle Zamia Palm ağacını keşfetti. William Bartram, Travels kitabında 160. sayfayı yazdı. Zamia pumila, Erythryna corallodendrum Cardinal Spear ve Cactus opuntia orada mükemmellikte bolca yetişir. İlki, tekil olarak görünen mercan kırmızısı meyvesini ifşa eden, büyük bir koni şeklinde, mercan kırmızısı meyvesini çam ormanlarında büyür. Koyu yeşil eğrelti otu gibi pinnate yaprakların arasında güzel.

William Bartram’ın Zamia Coontie palmiye ağaçları için açıklaması Zamia pumila, 233 yıldan beri bile canlı ve doğru. Zamia Coontie palmiye ağaçları, tropik görünüm için kaplanmış palmiye ağaçları olarak, 9-11 Bölgeleri dış bitkiler olarak gelişir. Zamia pumila kümeleri, gerçek bitkiler oluşturmak için kolayca bölünebilir veya hızlı büyüyen yeni Zamia Coontie palmiye ağaçlarını yetiştirmek için tohumlar ekilebilir.

Zamia Karton palmiye ağacı Zamia furfuracea Karton palmiye ağacı, sık sık 6 feet çapa ulaşan dar kümelerde 3 metre boyunda büyüyen bir kümelenme bisikletidir. Etli baz su ile doludur ve kuraklığa karşı koruma sağlar. Karton palmiye ağacı Zamia furfuracea, sıcaklıkların donma noktasının altına düşmediği yerlerde dışına ekilebilir ve özellikle Sea Island, Georgia’daki Cloister otel gibi tesislerde yatak bitkileri olarak kullanım için popülerdir. Bir konteyner bitkisi olarak, karton palmiye ağacı, numune veya vurgulu bitkiler kadar iyi büyür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı