Ağaç TürleriGenel

Cennetteki Beş Ağaç

Cennetteki Beş Ağaç Thomas İncili’nde görünür. 5 bilinç seviyesine ulaşanın yaşamın ve ölümün dualitesinin üstesinden geleceğini açıklayan, İsa’nın alegorisidir. Beş bilinç düzeyinin hepsi aynı hizada, hayat kesinlikle ideal. Mutlak seçim, her seviyenin, idealin altında olabilecek çok ilginç sonuçlarla özerk olarak çalışmasını sağlar. Cennet ideal bir hayatla eş anlamlıdır. İsa, beş ağacın yaz ya da kışla değişmediğini ve yapraklarının düşmediğini ekler.

Bu, mutlak bir bakış açısıyla, beş seviyenin hepsinin aynı anda ve sürekli olarak aynı anda ve her zaman için mevcut olduğunu söylemek içindir. Beş ağaç, hayatın benzersiz beş farklı bakış açısıyla algılanabileceği beş seviyenin sembolüdür: Fiziksel bir İnsan Varlığı olarak, yalnızca fiziksel ego Benlik duygumun bakış açısının farkındayım.

Fiziksel Kimlik Perspektifi insanı canlı tutmaktır

Benim kimliğim fiziksel bedenimi duygusal olarak kontrol eden bilinçaltı aklım. Fiziksel deneyimim, bilinçaltı olarak aktif olan programlamamın inanç ve inançlarına dayanarak duygusaldır. Kimlik, hayatta kalmamdan ve hayatta kalmamdan sorumludur. Sadece fiziksel durumumun yerel bilgisine erişebiliyor. Fiziksel duyularım ve yaşam tecrübelerim tarafından programlandı. Bir bilgisayar programında olduğu gibi, çöpler de çöplerle eşittir. Benim kimliğim sebep sesimdir. Neden hareket etmem gerektiğini ve neden hareket etmememi sağlar.

Sebep dinlediğimde bilinçaltı programlı inancımı duyuyorum. İnançları ve korkuları sınırlandırmak, deneyimlerdeki veri tabanımda bir hata. Kimliğimin kapasitesi programlamamın saflığına bağlı.

Fiziksel Ego Perspektifi Bu benim bilinçli Benlik duygumdur

Benlik kimliğime inandığım kişiliğim benim bakış açım. Ego, kim olabileceği konusunda sınırsız görünüşte olasılıklara sahiptir. Egomun kendisini nasıl gördüğü bilinçaltı programlamamın bir yansımasıdır. Fiziksel kimliğim ve fiziksel egom, görünüşte anlamsız bir dünyayı anlamlandırmak için birlikte çalışır. Bilinçli Benlik duygum, Kendimin anlamlı olmasını ister. Görünüşe göre delice bir dünyadan konfor ve güvenlik istiyor. Fiziksel ego kendisini aklı başında görmeye ihtiyaç duyar.

Bunu, diğer bütün insanların normal davranış olarak gördüğü şeylerle ortak inançlara göre karşılaştırarak yapar. Anormal olma korkusu fiziksel olmayan bir varoluş bakış açıma engel oluyor. Fiziksel ego kendisini yaşam denilen fiziksel bir deneyime sahip fiziksel bir insan olarak görür.

Manevi Ego Perspektifi Manevi Benlik algımın perspektifi

Bu benim manevi bir varlık olduğumun farkındalığımdır. Ben dikkatli olmak benim. Manevi Benlik duygum, Ruhum, Yüksek Benliğim, gerçek Benliğim veya Gerçek Benliğim diyorum. Ruhum hayatım için vizyonumu, misyonumu ve amacımı bilir. Fiziksel ego farkında değilken ve uyanmamışken ve kaderimi takip ederken bile, kaderimin her zaman farkındadır. Manevi egom ile bağlantım kesildikten sonra, kaderimi veya kıyametimi, servetim veya talihsizliğimi farklı derecelerde şans veya şansla takip ediyorum.

Manevi egomun perspektifi, mekan ve zamanın ikili gerçekliğinin ötesindedir. Paradoks yok, sorun yok, korku yok ve manevi egomun bakış açısından bir çatışma yok. Hayatın sadece daha büyük resmini görüyor.

Bununla birlikte, fiziksel egomun uyumunu, amaçlarına ulaşmak, becerilerini başarmak ve ruhsal başarımı genişletmek ve geliştirmek için niteliklerine ulaşmak istiyor. Manevi egomun farkındalığı var ve fiziksel egom bilinçli bir yeteneğe sahip. Birlikte onlar her şeyin bilinçli farkındalığı ile işbirliği yaparlar.

Manevi Varlığın Perspektifi Egemendir

Evrensel Yaşam Deneyimi’nde oynamak için kendi parçası olan Egemen bir Varlıktır. Herşeyin Büyük Resmini Büyük Bir Tasarım Olarak Görüyor. Benliğimin üç yönünü de Bir Olarak Görüyor. Her şeyi bilen, her şeyi bilen ve her şeyi bilen. Saf hayal gücüdür. Bu benim Bilinç Gemimin Kaptanı. Tüm Olanların Bireysel Yaratıcı Kıvılcımıdır. İlahi Plan için Süper Vizyona sahiptir. Egemen bir varlık olan Tanrı’nın Bireysel Yönü. Hayal edebildiği her şeyi yaratabilen İlahi bir Bakış Açısı.

Bu benim egomun, idimin ve varlığımın birleşik bilincidir. Bu benim Bilinçli Kimlik Varlığım. Bu benim Supra Bilinçli Benliğim. Birlik, Olanların Tekilliğidir. Bireysellik olmadan. Bu, İlahi Olan’ın İlahiyatıdır.

Nihai Amaç budur. Nihai amaç, Tanrısallığı Bilinçli ve Bilinçsiz Varoluş Hallerinin fiziksel ve ruhsal tecrübesiyle deneyimlemeyi sağlayan İlahi Plan’dır. İlahi, kendi İlahi Varlığını, Özünün dört farklı yönü ile deneyimlemeyi amaçlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı