Ağaç TürleriGenel

Beyaz Dogwood Ağacı Ölü veya diri olup olmadığını belirleme

Beyaz Dogwood ağaçları ülkedeki en sevilen yaprak döken ağaçlar arasındadır ve iyi sebeplerdendir. Uzun, zarif dalları ve dikkat çekici diş telleri ile dikkat çeken White Dogwoods, dört mevsim boyunca süren çarpıcı süs değerlerinden ötürü genellikle örnek veya vurgu ağaçları olarak ekilir. ABD Tarım Bakanlığı, Beyaz Dogwood’u veya Cornus Floridabitki sertliği bölgelerinde, ABD’nin Doğu kısımları boyunca uzanan 4 ila 9 arası bölgeler.

Bu alanlarda iklim ve çevre koşulları değişmektedir. Bu, uygun bakım gerektirmeden, Beyaz Dogwood, bu dış koşullar altında kolayca strese girebilir ve bu da onları hasara, hastalığa ve haşere istilasına karşı daha savunmasız hale getirebilir. Mülkünüz üzerinde sağlıksız görünen bir Beyaz Dogwood ağacı varsa, ölü mü yoksa canlı mı olduğunu belirlemeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yaygın Stres Belirtileri

Stres belirtileri için ağaçlarınızı düzenli olarak kontrol etmeniz önemlidir. Erken bir problemi yakalamak ağaçlarınızı koruyabilir, fakat aynı zamanda sizi büyük bir güçlükten koruyabilir. Ağaç sorunlarını çözmeyi ihmal etmek yalnızca güvenliği tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda bir ağacın bir arabaya veya eve düşmesi durumunda masraflı onarımlara yol açabilir. Dogwood’lar açısından, belirli durumlarda özel dikkat gerektiren hassas ağaçlardır. Örneğin, Dogwood ağaçlarının yakınında biçme ve yabani ot silme işlemi çok dikkatli yapılmalıdır çünkü sığ kök sistemlerine sahiptirler.

Ve döllenme söz konusu olduğunda, en ufak bir yanlış hesaplamaya kötü cevap verecektir. Çok fazla gübre çok az strese neden olur. Kötü güneş ışığı ve yetersiz toprak koşulları da onları strese sokarak sağlıklarını ve güçlerini kaybetmelerini sağlar. Yaygın stres belirtileri arasında yaprak kaybı, taç geri dönüşü, bodur büyüme, zayıf bitki örtüsü rengi ve daha fazlası sayılabilir. Fazla mesai, bu stres belirtilerini sergileyen bir Dogwood sonunda ölecek.

Yaşamı Kontrol Etmek

Bir Beyaz Dogwood ağacının canlı olup olmadığını görmek için basit bir DIY testi uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek araç küçük bir cep stili bıçağı. Zaman kazanmak için, tüm büyüme mevsimi boyunca yaprak büyümeyen bir Dogwood ağacının öldüğünü unutmayın. Öyleyse, Beyaz Dogwood’un hiç açılmadığını fark ettiyseniz ve ağaçlar için en yüksek büyüme mevsiminin sona ermesi muhtemeldir. White Dogwood için geçerli değilse, hayatta olup olmadığını belirlemek için teste devam edin.

Aşama 1

Ağacın kabuğunu inceleyerek, gövdenin tabanına ve daha büyük dalların tabanına odaklanın. Kabuğu soyuluyorsa, ağacın hastalıklı veya ölmekte olduğunu gösterebilir. Kabuk soyulmuşsa veya dalın en kalın kısmında kolayca pul pul dökülmüşse, dal ölüdür, ama belki bütün ağaç değildir. Gövdenin tabanının etrafında bir ağaç kabuğu eksikse, tüm ağacın ölmüş olması muhtemeldir.

Adım 2

Ağacınızın gövdesinin tabanından 1 inçlik bir kabuğu kazımak için çakı bıçak kullanın. Kabuğu sıkı ve eti nemli ise, ağaç canlıdır. Kuru ve kırılgansa, ağaç öldü.

Aşama 3

Ucundan küçük bir dal alın ve tırnağınızı ete doğru bastırın. Dalın nemli dokusuna nüfuz edebiliyorsanız, canlıdır. Dal esnek ve et yeşil olup olmadığını görmek için ikiye bükün. Bu, yaşamın başka bir göstergesidir. Dal kolayca yakalanır ve iç kısmı kuru ise, ölüdür.

Profesyonel Ağaç Bakımı

Rahatsızsanız veya bu testi yapamıyorsanız, profesyonel yardım için yerel ve güvenilir bir ağaç bakımı şirketine başvurun. Tüm Kuzey Amerika ağaç türlerini doğru bir şekilde incelemek, gerektiğinde teşhis etmek, tedavi etmek ve kaldırmak için uygun araçlara, eğitime ve kaynaklara sahiptirler.

Ölü bir Dogwood, tehlikeli kazalardan ve zararlı böcek sorunlarından kaçınmak için mümkün olduğunca erken çıkarılmalıdır. Ağaç temizleme servisinin fiyatını ölçmek için ağaç bakım uzmanınızdan ücretsiz bir tahminde bulunun. Sadece her zaman hatırlayın, rutin ağaç bakımı, zaman testine dayanan sağlıklı, mutlu ağaçlar için ilk ve tek adımdır!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı