Ağaç TürleriGenel

Arizona Ağaçları Kırpmak için En İyi Zaman

Arizona’daki ağaçları kesmek için en iyi zaman, kırpmakta olduğunuz ağaç çeşitliliğine bağlıdır. Arizona’da ağaçların yıl boyunca sağlıklı kalması için ağaç kesilmesi çok önemlidir. Zayıf ve kopmak üzere olan dallardan kurtulmazsanız, kendinizi mal veya mülkünüzün hasar görmesi için ayarlayabilirsiniz. Bir fırtına içeri girecek ve şiddetli rüzgar alacaksa, zayıf dallar kırılabilir ve hasara neden olabilir.

Arabaların ve evlerin pencerelerinden parçalayabilecekleri için daha büyük bir sorun olan büyük zayıf dallar varsa ve sonunda finansal olarak ödersiniz. Ayrıca, Arizona’daki ağaçları kırpmak önemlidir, çünkü sağlıksız dallar sağlıklı olanların büyümesini engeller. Zayıf dallar kesilmeden kalırsa, peyzajınız tuhaf görünecek ve eğer ağaçlar kontrolden çıkıp koparsa veya kısmen düşerse, ağacı tamamen kaldırmak için bir ağaç kaldırma servisi çağırmanız gerekebilir.

Arizona’da birçok ağaç var ve kesilmeleri gereken farklı zamanlar var

Örneğin, palmiye ağaçları ile Arizona’da ağaçları kırpmanın en iyi zamanı sağlıklarının tehlikede olduğu zamandır. Estetik nedenlerden dolayı, palmiye ağaçlarının kırpılması yılda en az iki kez yapılmalıdır. Birkaç çeşit için en iyi zaman Temmuz ve Ocak aylarındadır, bu nedenle tohumlar ve ilgili büyüme sürecin bir parçası olarak kaldırılır, ancak uygun gördüğünüzde onları kırpabilirsiniz. Palmiye ağaçlarını düzeltmek, onların sağlıklı ve canlı kalmasına yardımcı olur.

Arizona’da çam ağaçlarını kesmek için en iyi zaman gerçekten her zaman kesilmeleri gereken belirli bir mevsim yok. Çam ağaçlarını kırptığınızda, ağaç gövdesinde küçük bir saplama kalmalıdır gövdeye derin bir kesim yapmayın. Aksi takdirde çam ağacı gereğinden fazla büyür ve kalın nasır geliştirir. Yaklaşık dört ay bekleyin ve daha sonra kalan saplamayı kesip düzeltebilirsiniz.

Narenciye ağaçlarını kesmek için en uygun zaman, bahar mevsiminde, Mart ortasından Mayıs başına kadar. Narenciye ağaçları gerçekten sadece büyük çalılardır ve bu şekilde büyümeyi severler. Işık budamasıyla, Arizona’daki yüksek sıcaklıklarda bile iyi olacaklar. Budama işlemi sırasında gövde açılmamalıdır – narenciye ağaçları doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır, çünkü güneş hasarı alırlar.

Arizona’da ağaçları kesmek için en iyi zaman, ağacın türüne bağlı olarak değişir. Ağaçları doğru şekilde düzeltmek, onları kırptığınızdan daha önemlidir. Ağaçları doğru şekilde kırptığınızdan emin olun, böylece uzun süre manzaralarınızın bir parçası olarak büyür ve gelişirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı