Ağaçlar HakkındaGenel

Ağacı Kesmeli miyim

Uygulamamızda aldığımız en yaygın sorulardan biri Ağacım için ne yapmalıyım. Ağaçlar, gezegenimizin güzel, görkemli ve hayati bir parçasıdır ve Feng Shui pratiğinin ayrılmaz ve saygın bir yaşam gücü. Bazı ağaçların pozitif chi’yi engelleyebileceği veya hatta zehir okları gibi davranabileceği doğru olsa da, cevap bu güzel doğa armağanını kesmek değildir, en iyi sonuçları elde etmek için ağaçla çalışmamızı sağlamanın yolları vardır. Doğanın hayati bir kısmını öldürmek cevap değildir.

Ağaçlar bize oksijen veren kanallar gibi davranır, bize yiyecek, gölge ve koruma sağlarlar ve mümkünse orada hayatta kalmak için elimizden gelen her şeyi yapmamızı sağlamalıyız. Bazı hızlı Ağaç ipuçları şunları içerir.

Ağaçları Kesmek

Evet, bazen ağaçları kesmek gerekir. Örneğin bir ağaç hastaysa, çürüyorsa ve yardım edilemezse, o zaman bu çürüyen enerji, muhtemelen bölgedeki iyi ki-chi seviyesini düşürecektir ve aslında ev sakinlerine çok iyi geçebilecek hastalık ve yin enerjisi yaratacaktır. Eğer kaydedemezseniz, o zaman kesin

Kapımın önündeki ne

Feng Shui’deki en yaygın ağaç sorunu, ağacın doğrudan kapınızın önüne gelmesidir. Bu aslında fırsatlar, refah ya da bolluk açısından bir engel görevi görebilir. Ama bekleyin kesmeyin. İlk önce, chi’nin mümkün olduğunca fazla dolaşımını sağlayacak şekilde dalları kesin, daha sonra chi’yi ağacın etrafında yönlendirmeye yardımcı olmak için ağaçta bir rüzgar çanı asın. Yine de doğrudan ön kapınızın üzerine başka bir rüzgar çanı asmayı düşünürseniz ve aynı zamanda ön kapınıza. Esas olarak ağacı ve zorlu enerjisini kapınızdan uzağa yansıtan bir ayna veya yansıtıcı bir süs yerleştirin.

Sağlık ve Aile İçin Ağaçlar

Ağaçlar size ve ailenize sağlık ve iyilik getirmek için harikadır. Hayatınızın bu yönünü korumak için büyük sağlam ağaçları en doğu yönünde ekebiliyorsanız. Çam ağacı, uzun ömürlü olmaları nedeniyle bu alan için ideal bir ağaçtır.

Korunması için Ağaçlar

Ağaçların bize koruma sağlaması için birçok yol var. Hepimiz onların gölge ve beslenmeyi sunduğunu biliyoruz. Ancak Feng Shui terimleriyle zehir oklarının bizi etkilemesini engellemenin bir yolunu da sunuyorlar. Yolun karşısındaki doğrudan bize işaret eden bir şey varsa, ağaç bu enerjiyi engellemek için kullanılabilir. Ağaçlar aynı zamanda Feng Shui’de dağ desteği olarak da adlandırılabilir. Evinizin arkasında daima yüksek ve destekleyici bir şey olmalıdır ideal olarak evinizden daha uzun. Çitler, komşu evler, ışıklar bu desteği sunabilir, ancak ideal olarak yüksek ağaçlar güçlü koruyucular olarak çalışabilir.

Refah ve Bolluk için 5 Ağaç

Tıpkı ağaçlar sağlık ve iyilik getirebildiği gibi bolluk ve refah da getirebilirler. Mülkünüze çiçekli bir ağaç dikme fırsatınız varsa, SE pusula yönü zenginlik alanı idealdir. Çiçekler, meyveler turuncu, kırmızı veya mor olan ağaçlar idealdir! (Tabii ki elmaları, portakalları ve lavantaları düşünün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı